מה זה סאמר סקול?

סאמר סקול (או בית ספר קיץ בעברית) הוא בית ספר, פנימייה יוקרתית או קולג' שבמהלך השנה משמשים את הבריטים  אשר גרים שם ולומדים שם. במהלך הקיץ הבריטים יוצאים לחופשת הקיץ והמרכזים שלהם מוסבים למרכזי סאמר סקול שלשם מגיעים ילדים מכל מיני מדינות בעולם ויחד עוברים את החוויה שבנויה מלימודי אנגלית, חוגים, טיולים, פעילויות ואטרקציות. בדרך כלל המרכז משווק על ידי חברה פרטית (למשל, סילבוס), המספקת שיעורים ופעילויות במהלך חופשת הקיץ.

בעמוד זה נציג לכם את כל המידע הדרוש בתהליך שיקול הדעת לקבלת ההחלטה לצאת למרכז סאמר סקול בקיץ. הוכח כי להשתתפות בבתי ספר קיץ יש השפעות מועילות משמעותיות על החינוך. הסאמר סקול מהווה מפגש מיוחד המאפשר לתלמידים להאיץ את ההתקדמות שלהם בלימודים, להשלים נקודות זכות או להשלים מקצוע. מעבר למטרה הלימודית שבגינה משתתפים בסאמר סקול, אחת המטרות של סאמר סקול היא פשוט ליהנות!

בהשתתפות בסאמר סקול לרוב מכירים חברים חדשים רבים, מטיילים, משתתפים בפעילויות מיוחדות וממבקרים במקומות המעניינים ביותר בחו"ל.

נעים להכיר

חברת סילבוס הינה חברת בת של לונה טורס, סוכנות נסיעות מהוותיקות והמובילות בישראל, אשר פועלת בענף
התיירות למעלה מ 25- שנה.
חברת סילבוס הוקמה על ידי יוסי פריינטי, המגיע מעולם הביטחון ובעברו כהן כמפקד מחוז ירושלים במשטרת ישראל.
הוא בנה את התוכנית ה-Summer school מתוך הבנה מלאה של צרכי הילדים וההורים ומתוך שאיפה לתת מענה מקסימלי בנושא הביטחון והבטיחות האישית בעת שהיית בני הנוער בחו"ל.
כלל מרכזי הפעילויות בעלי ניסיון של למעלה מ 40 שנה, ונבדקו ביסודיות הן בהיבטי הביטחון: מיקום המרכזים,
אבטחה, נגישות, מרכזים פתוחים וסגורים, והן בהיבטי הבטיחות: מתקנים קיימים, תחבורה, ביטוחים רפואיים
מורחבים, נהלים ומרכזים רפואיים. הטיסות הן טיסות סדירות בלבד.

למה לבחור בסילבוס

בזכות הניסיון בחינוך:  כל מרכזי הלימוד שלנו בעלי ניסיון של למעלה מ 40 שנים והם מוכרים על ידי ארגוני שפות בינלאומיים המובילים בתחום והמורות הבריטיים המוסמכים: ,British Council ACCET, ARELS.

בזכות הבטיחות: כשאומרים "הבטיחות היא מעל הכל" מתכוונים בדיוק לזה. חברת סילבוס הוקמה על ידי יוסי פריינטי, אישיות מעולם הביטחון ובעברו מפקד מחוז ירושלים במשטרת ישראל. המענה והדאגה בנושא הביטחון והבטיחות האישית בעת שהיית בני הנוער בחו”ל, הוא נר לרגלינו. כמו כן הטיסות הן טיסות סדירות בלבד! 

בזכות הפרטים הקטנים: אנחנו דואגים לנסיעות למרכזי הלימוד וחזרה באוטובוסים פרטיים ובנוסף, כל חניך מבוטח בביטוח רפואי מורחב וביטוח מטען.

בזכות האיכות: כל מרכזי הלימוד נבדקו על ידי נציגי חברת סילבוס. נציגנו בדקו היטב את תנאי הכיתות ותוכני הלימוד, המגורים המפנקים, את חדרי האוכל, את מתקני הספורט, את החוגים ואת פעילויות הפנאי. 

בזכות השקיפות: הקשר הישיר עם ההורים חשוב לנו. אנחנו יודעים שלהורים קשה מאוד להיפרד מהילדים ולשלוח אותם כל כך רחוק, בדיוק בגלל זה בחרנו במרכזי לימוד אליהם אתם יכולים להגיע עם טלפון נייד, כך הילדים בקשר ישיר ויומיומי עם ההורים, שולחים תמונות, מספרים חוויות ומראים כמה כולם נהנים. בנוסף תהיה באתר האינטרנט שלנו, עמודה למדריכים ולילדים אשר יעדכנו אתכם בחוויות בזמן הסאמר סקול! 

בזכות היחס החם: עם כל קבוצה מישראל יוצאת מדריכה ישראלית שצמודה אליהם ובנסוף אליה קימים מדריכים מקומיים.  כל המדריכים יעשו הכל בשביל לדאוג לכם ולוודא שכולם נהנים וחוזרים הביתה בשלום.

שאלות ותשובות

כמובן!

כדי להשתתף בחוויית הסאמר סקול, לא צריך אנגלית טובה כי את זה בדיוק הסאמר סקול בא לשפר. הכיתות מחולקות לפי רמות שנקבעות עפ"י מבחן שהילדים עוברים ביום הראשון ללימודים. צוות המורים הוכשר לעבוד עם ילדים שאנגלית אינה שפת האם שלהם ולהם יש את המיומנות וההכשרה להקנות לילדים ביטחון ושליטה. בנוסף, לכל קבוצה יש מדריך/ה ישראלי/ת המעניק מענה בשפת האם שלהם.

אחד היתרונות הגדולים של הסאמר סקול הוא היכולת לרכוש חברים חדשים. הרוב המוחלט של הילדים יוצאים בגפם לסאמר סקול. קשה מאד לתאם בין החברים יציאה משותפת (למרות שלעיתים זה כן אפשרי). חבל לוותר על החוויה בגלל זה. ישנו מפגש גיבוש בארץ לפני מועד היציאה. במפגש תפגשו את החברים לקבוצה ואת המדריך/ה המלווה שדואגת לגבש אותם לפני היציאה מהארץ. הילדים מתחברים מהר מאד ומכירים חברים חדשים מהארץ ומהעולם ויעידו על כך הדמעות בפרידה של היום האחרון בסאמר סקול.

מומלץ לשלוח עם הילד 100-150 פאונד לשבוע. בהגיעם למרכז באנגליה המדריך הישראלי אוסף מכל ילד את הכסף והדרכון שלו ומכניסם בנרתיק עם שם הילד לכספת. בימים בהם יוצאים לטיול המדריך מוציא מהכספת את הכסף ומוסר לכל ילד חלק מהכסף לשימוש.

אנחנו בחברת סילבוס מתייחסים לכל ילד כאילו הוא הילד שלנו ולא לוקחים סיכונים. ברגע שילד לא חש בטוב מכל סיבה שהיא, המדריך הישראלי לוקח אותו לרופא והוא מקבל את הטיפול המתאים לו. כלל הילדים מבוטחים בביטוח רפואי מורחב ודמי הביקור והטיפול של הרופא מוחזרים ע"י חברת הביטוח בתמורה לקבלה.

כמובן. בכל המרכזים שאנו עובדים איתם יש אוכל צמחוני ואוכל מותאם צליאק פשוט. צריך לעדכן אותנו בזמן ההרשמה ואנחנו מטפלים בעניין מול המרכז המארח. בנוסף, המדריך או המדריכה הישראלית הצמודה לקבוצה מוודאים שילדכם מקבל את המגיע לו.

ראשית במרכזים איתם אנו עובדים מותר להגיע עם מכשירים ניידים (למעט בכיתות ובחוגים) כך שניתן לשוחח עם הילדים מידי ערב. בנוסף המדריך או המדריכה הישראלית של הקבוצה מצוייד בטלפון נייד הזמין כל עת.

בנוסף, ישנו יומן מסע המיועד להורים במסגרתו מקבלים ההורים דיווח יומיומי מידי ערב על החוויות שהילדים עוברים ( וגם קצת תמונות כדי להתגבר על הגעגועים)

ישנו גם מספר הנייד האישי של המנהל הבכיר של חברת סילבוס בלונדון (או בכל עיר מארחת) על כל מקרה וכן טלפון הפועל 7\24 בארץ לשירות ההורים.  בנוסף לכל אלו יהיה ברשותך מספר טלפון נייח לשימוש בחירום בלבד של המרכז באנגליה.

את כל מספרי הטלפון הללו תקבלו במפגש המקדים המתקיים כשבועיים לפני היציאה.

האוכל במרכזים באנגליה אינו כשר. ילדים רבים מזמינים מראש אוכל צמחוני ובכך פותרים את הבעיה.

בדרך כלל סאמר סקול ייערך כעשרה עד עשרים יום.

כיצד סאמר סקול יעזור לילדיי?

לרשום את ילדך ללימודי קיץ בסאמר סקול היא בעיקר החלטה אישית, איך קיימים הרבה יתרונות מוכחים.. בין אם זה כדי להכין אותם אקדמית, למקם אותם בסביבה דוברת אנגלית או להשתלב עם אנשים חדשים.

בתי ספר לקיץ מספקים הזדמנות ייחודית, בניגוד לחוויות רבות אחרות. מחקרים הראו כי לבתי ספר קיץ יש השפעה חיובית על ההתקדמות בלימודים ויכולים להוסיף בממוצע לפחות שלושה חודשים של התקדמות נוספת!

 

הנה לכם 3 מהתועלות החשובות ביותר של סאמר סקול:

1) הילדים מקבלים השראה

העובדה שלא כל ילד וילדה יודעים מה הם מעוניינים לעשות בחיים כשהם די צעירים היא נורמלית בהחלט. הרבה מאיתנו נוטים לקחת השראה לרבות מחברים, משפחה, עמיתים לעבודה או ללימודים ומבהירים את ההחלטות שלנו בעקבות הסביבה שלנו. הסאמר סקול מספק חוויה מיוחדת שעוזרת לילד לחקור את התשוקות שלו בהקשר הלימודי ובהקשר של החיים בכלל.

הצוות המסור של סילבוס מעניק תמיכה לכל ילד המשתתף בסאמר סקול ומסוגל לראות הניצוץ בכל אחד ואחת.

 

2) הילדים בונים בטחון עצמי

השתתפות בבית ספר קיץ תעלה ללא ספק את רמות הביטחון של ילדכם כאשבית ספר קיץ ללא ספק יעשה פלאים לרמות הביטחון של ילדכם. הם יוכלו לבלות את הקיץ בחקר עולם חדש ועצמי חדש.

הביטחון העצמי משתנה בהתאם לסיטואציה וילדים מרגישים אזור של אומץ לדבר עם אנשים חדשים, להציג את הרעיונות שלהם בפני הכיתה או לנסות משהו גם אם זה בפעם הראשונה. קורסי בית הספר הקיץ שלנו מאפשרים לתלמידים לקחת חלק בפעילויות שעוזרות להם לצאת מאזורי הנוחות שלהם כמו שיחות ומצגות, הכל בליווי רשת התמיכה שלנו.

 

3) הילדים משפרים את השפה האנגלית שלהם

אחד היתרונות הנוספים של הגעה לסאמר סקול הוא ההזדמנות לפתח עוד יותר את כישורי השפה האנגלית שלך אם זו לא השפת האם שלך. הקורסים שלנו משתמשים במתודולוגיה של למידה משולבת בתוכן ושפה.

שיטה זו מועילה למי שרוצה לשפר את כישורי השפה האנגלית, והיא יכולה להיעשות בשילוב עם לימוד נושא מסוים. חלק מבתי הספר לקיץ מציעים קורסים המיועדים במיוחד לתלמידים עם הבנה חזקה של השפה האנגלית. קורסים אלו מתמקדים גם בשיפור מיומנויות תקשורת, עבודת צוות ויצירתיות!

הירשמו עוד היום
למועד הבא

תודה על פנייתך
נציג יצור עימך קשר
בהקדם האפשרי